100 Bin Lira Hibe Desteğinin Şartları Belli Oldu! « Niğde TV

SON DAKİKA

100 Bin Lira Hibe Desteğinin Şartları Belli Oldu!

Bu haber 28 Aralık 2021 - 14:22 'de eklendi ve 6 kez görüntülendi.

 

Kimler Yararlanacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi kapsamında 2022-2024 döneminde toplam 600 milyon liraya kadar hibe desteği vereceğini açıkladı. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlanan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Uzman Eller Projesine yönelik Cumhurbaşkanlığı kararı geçtiğimiz Haziran ayında Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Uzman Eller Projesi, bilindiği üzere Genç Çiftçi Projesi yerine getirilmişti. Başlangıçta plot olarak il olarak Amasya, Düzce, İzmer ve Mardin’de uygulanmıştı. Buna göre, tüm illerde 2022-2024 döneminde uygulanacak proje kapsamında, kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren meslek yüksekokulları veya üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olanların mahallinde uygulayacağı bitkisel üretim, hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile söz konusu bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere hibe ödemesi yapılacak. Bu kapsamda her yıl 2 bin proje için proje başına 100 bin liraya, 3 yıl toplamında ise 600 milyon liraya kadar hibe desteği verilecek.

Hibe Sözleşmesi İmzalayacak Kişilerde Aranacak Şartlar

Başvuru sahibinin hibe sözleşmesinin imzalanma tarihi itibarıyla askerlik görevine devam eden kişi olmaması. Başvuru sahibinin hibe sözleşmesinin imzalanma tarihi itibarıyla, 31 Mayıs 2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) bentleri kapsamında sigortalı sayılan, ücretli çalışan ve emekli olmaması. Başvuru sahibinin hibe sözleşmesinin imzalanma tarihi itibarıyla Katma Değer Vergisi (KDV), gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmaması. (Gülcan Songur)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Niğde Tv Canlı Yayın